Kuantum Düşünce Tekniği Hakkında Herşey

 

Kuantum, bir düşünce biçimidir. Gelecekte olması istenen, insanın kendinde görmek ve yaşamak istediği her şey hakkında hayaller ve duygularla oluşturulan bir düşünce biçimidir. Başka bir deyişle; üst nitelikli bir düşünme şeklidir. Bu düşünce şekli, bilinçaltını, hücresel bellek düzeyini ve tüm hayatı etkiler. Bununla beraber; zincirleme reaksiyonlara sebebiyet verir. Düşüncenin kuantum boyutunda işlem görmesi, etkilemesi ve çalışması anlamına gelmektedir. Düşüncenin kendisi kuantumsal bir olaydır. Elbette, kuantum nedir sorusunun cevabı için daha detaylı bilgiye ihtiyaç vardır.

 

 Kuantum Düşünce ve Sıradan Düşünce Arasındaki Farklar Nelerdir?

 

 Alışılmış ve sıradan düşünceler, kendisini sürekli olarak tekrar eder. Bu düşünce biçimleri, sınırlı ve aynı zamanda etkisiz enerjilerdir. Bu tip düşünceler, kuruntu, kaygı ve birbirlerini çağrıştıran zincirleme hayaller şeklinde akıp gider.

 

 Kuantum nedir konusu ise sıradan düşüncelerden bir hayli farklıdır. Kuantum düşüncede ise durum böyle değildir. Bu düşünce yaratıcı düşüncedir. Özel bir bilinç düzeyine girer. Özel olarak kurgulanmış imgesel ve sözel oluşumları içerir. Dolayısıyla bu düzeyde insan kendi hayatının tüm kontrolünü sağlayabilir. Kişi, sınırlı olanakları aşar.

 

 Kuantum Düşüncenin Yaşama Kattıkları

 

 kuantum düşünce tekniği insan hayatına ciddi etkiler sağlar. Bu düşünce tarzıyla bir insanın tüm hayatı baştan sona değişebilir. İnsan hayatında mutluluk ve huzur gibi en önemli ve temel kavramların hissedilmesi için kuantum düşünce çok büyük öneme sahiptir.

 

 Kuantum düşünce sayesinde doğuştan hak olan bereket, mutluluk, huzur, bereket, bolluk ve sevinç imkanı tanınmış olur.

 

 Kişinin kendini tanımasını ve insanları anlamayı kolaylaştırır. Bu farkındalık ile beden enerjisi düzene girer.

 

 Tüm olumsuz düşüncelerin yerine olumlu düşüncelerin konulması enerjik hissedilmesine yol açar. Olumsuz tüm düşünceler enerjinin azalmasına neden olur. Söz gelimi; korku, endişe, kaygı ve suçluluk gibi duygular hücrelerin beslenmesini sağlayan enerjinin azalmasına sebebiyet verir.

 

 Güçlü ve sağlıklı bir beden için uygun zemin hazırlar. Zira, kişinin düşünceleri ve aynı zamanda kabullenişler beden üzerinde olumlu etkiler sağlar.

 

 İnsan ilişkilerinde iletişi çok daha derin boyutlara taşınır. Derin ve etkili iletişimle uzlaşma sağlanır.

 

 Tüm bu faydalar düşünüldüğünde kuantum düşüncenin gerekliliği de ortaya çıkmaktadır. Şehir yaşamının stresi, yorgunluğu, maddi-manevi kaygılar insanları karamsarlığa itebilmektedir. Bu noktada; insanların kuantum düşünce tekniğini uygulamaları onlara mutluluk getirir. Buna bağlı olarak, başarı ve huzur mümkün olur.

 

 Kuantum Düşünce Tekniği Herkes Tarafından Uygulanabilir Mi?

 

 Kuantum ile ilgili olarak en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Kuantum düşünce, herkes tarafından uygulanabilir. Bu noktada; kişinin farkındalığı büyük önem taşır. Kişi, engel teşkil eden, sınırlayan kalıpları fark ettiğinde bunların yerine güç veren inançları koyabilir. Bu yeni inançlarla değişim başlar.

 

 Kuantum Sıçrama Nedir?

 

 Kuantum düşünce tekniği konusunda kuantum sıçrama sıklıkla kullanılmaktadır. Hep yaşanılan ve sürekli tekrar edilen kalıplardan farklı bir kalıba geçildiğinde bir sıçrama gerçekleşir. Başka bir deyişle; kişi olamaz gözüyle baktığı, gerçekleşeceğine inanmadığı bir duruma ulaşır. İstediği bir şey gerçekleşmiş olur. Bu da kuantum sıçrayış olarak ifade edilir.

 

 Kuantum Düşünce Tekniği Nasıl Geliştirilebilir?

 

 İnsanlar, günlük yaşantı içinde kendini geliştirmek için zaman bulamaz ya da bu hep ertelenir. Oysa; bunu yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Öncelikle kişinin kendini dinlemesi gerekir. Kişinin kendini ileri götürmeyen, kendini tekrarlamasına neden olan her şeyi ayıklamakla işe başlanır.

 

 Tüm bu ayıklamalardan sonra kişi artık bunların yerine pozitif söylemler yerleştirmeye başlar. '' Hayatta her şey beni destekliyor, ben şanslı biriyim, hayatımda her şey yolunda gidiyor '' gibi söylemler ayıklanan olumsuzlukların yerine konur.

Bundan sonraki aşamada kişi, hayallerini ele almalıdır. Kurulan hayaller amaçlara göre düzenlenmelidir. Kişi, ne hayal ediyorsa, ulaşmak istediği hedefleri neyse sanki onlara ulaşmış gibi açık imgelemeler yapar.

 

 Artık kişi, nasıl biri olmayı istiyorsa ya da nasıl biri olmayı hedefliyorsa olmak istediği kişi gibi davranmaya başlar. İlk başlarda bunu uygulamak pek kolay değildir. Ancak; belli bir süre sonra kişide bu durum alışkanlık haline dönüşmeye başlar ve kişi olmak istediği kişi gibi davranır. Bu noktada, kişinin bilinçaltının olağanüstü gücünü kullanmaya başladığı görülür. Kişi, kendini ilhamlara açar. kuantum düşünce tekniği ile artık kişi, tüm sezgilere açık ve yenilenmiştir.

Cemile Eker
Cemile Eker Yaşam Koçu, Kariyer Koçu, İlişki Koçu       NLP Uzmanı